Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zvládnite prechod zo škôlky do školy bez problémov

Mnoho detí sa do školy teší pretože vedia že ich čaká niečo nové. Či už prostredie, kamaráti alebo pani učiteľky. Sú však i také ktoré majú z prestupu strach a preto je potrebné aby ste svoje ratolesti pripravili na zmenu režimu ktorá ich čaká.
Najviac pocítia zmenu v tom, že už sa nebudú môcť celý deň hrať s hračkami ktoré majú radi ale príde rada i na povinnosti a učenie. Problémom býva i naučenie na režim že počas vyučovania sa musia sústrediť a na hru či rozhovor majú vyhradený čas počas prestávky.

školáci

Je preto vhodné aby dokázali prijať fakt že majú i povinnosti. Skúste im preto postupne i doma pridávať úlohy ktoré musia splniť. V ich veku už zvládnu upratať izbu alebo vyniesť smeti. Zaveďte bodovací systém a po nazbieraní určitého počtu im dajte odmenu. Ďalšou úlohou môže byť napríklad odpratanie riadu po dojedení alebo iné menšie domáce práce.
Týmto bodovacím systémom sa naučia byť odmenení ale i pokarhaní, tak ako je tomu i v škole.

Okrem toho ich pomaly pripravujte i na povinnosť učenia. Nájdite si spoločnú chvíľku a riešte logické hry pre deti, napríklad inteligentné puzzle, hádanky či slovné hračky, pexeso, snažte sa proste čo najviac vycibriť ich logické myslenie a pamäť. Určite to neskôr zužitkujú.

malování

Za odmenu za zvládnuté menšie úlohy ich berte čo najviac do prírody, pretože v škole už nebudú mať toľko voľnosti ako v škôlke. Najhoršie je, ak si dieťa myslí že je obmedzované a necíti sa slobodne ale zahltené povinnosťami. I tu platí všetko s mierou, podstatné je aby ste boli v rovnováhe. Príroda vám prospeje, predsa len škola je sedavejšia a nad knihami strávi čas sedením i pri domácich úlohách.
Na to aby ste toto všetko zvládli je i pre vašu ratolesť vhodné ak si nájde kamarátov s ktorými bude môcť tráviť i voľný čas. Skúste sa preto i vy ako rodičia s niekým spriateliť a vyraziť si na spoločný výlet i s deťmi.
Držíme palce vo vytvorení vhodného režimu pre vás i deti.

Ohodnoťte příspěvek