Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kúpa použitého tovaru cez internet


Nie raz som veru kúpila vec cez internet. Na túto formu predaja a kúpy som si zvykla a vyhovuje. Aj keď si idem novú vec kúpiť do kamennej predajne, vždy si najprv prečítam všetko o tovare, o jeho hodnotení od zákazníkov a porovnám si ceny.

zahradnictví

 


  • Až na základe týchto relevantných poznatkov pristúpim ku kúpe drahších vecí v predajni, Zaiste nemám na mysli veci dennej spotreby. Hovorím o hodnotnejších veciach, ktoré sa kupujú menej často.


 

Je ale množstvo vecí, ktoré potrebujem iba krátkodobo. Napríklad miešačka k stavbe garáže, sitko na piesok, fošne. Niekedy je výhodnejšie kúpiť tieto veci použité a potom následne predať a to z toho dôvodu, že požičanie je často predražené.

 

Zaiste hľadám veci v blízkosti môjho bydliska. Nepocestujem predsa na druhý koniec republiky a zasa sú veci, ktoré bez osobnej prehliadky skutkového stavu nechcem kúpiť iba tak.

 


  • Množstvo drobných vecí sa ale dá poslať poštou alebo DHL. Nemám zatiaľ negatívnu skúsenosť. Vždy sa mi to vyplatilo.


 

Rovnako oblečenie pre deti- je výhodné po jednom dieťati kúpiť na sezónu otepľovačky, sánky, lyže, bicykel.

Zbytočne investovať do nových vecí. Aj tie staré ešte predsa posúžia istú dobu a vrátia sa do kolobehu predaja.

 
Kúpim– predám, alebo naopak je najnavštevovanejšou stránkou. Každý deň stovky vecí pribúdajú a ubúdajú.

 Žijú si ďalej svojím životom. Čudujem sa konzumným ľuďom, ktorí nakupujú sústavne nové veci a staré ale nepredávajú- vyhadzujú ich. Je to pod ich úroveň- predať a ešte horšie- kúpiť použité.

blešák

 

Zvlášť sa to vyplatí pri kúpe napríklad nábytku na chalupu. Výroba nového dreveného by bola drahá a tak na chalupu postačí použitý nábytok. A nielen nábytok. Aj stavebný materiál, gril, kosačka, náradie.


  • Pri troche zručnosti sa dá všetko využiť za zlomkovú cenu, akú by sme zaplatili pri kúpe nového tovaru.


 Neskúsili ste to ešte ? pouvažujte nad tým aspoň !

Ohodnoťte příspěvek