Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Brexit: Firmy môžu urýchliť plány bez dohody

"Nemyslím si, že dnes ráno bude mať jeden podnik, ktorý zastaví alebo zastaví svoje plánovanie bez dohody," povedala v reakcii na túto myšlienku.
"Obávam sa, že to môžu dokonca urýchliť," dodala.
Ostatné obchodné skupiny schválili názor CBI, že odpor proti nedôveru Brexit bol vítaný, zatiaľ čo obchodná skupina v Severnom Írsku uviedla, že je "zúfalstvo", že by sa mohli odstrániť záväzky chrániť záujmy členov.

brexit

Očakáva sa, že Tereza Maya bude v nasledujúcich dňoch hľadať ďalšie rokovania s lídrami EÚ, keď poslanci odsúhlasili 317 až 301 hlasov v prospech nahradenia zátarasy – poistnej zmluvy, ktorej cieľom je vyhnúť sa ťažkej hranici v Írsku v prípade, že nedôjde k žiadnej dohode.
Obmedzenie je hlavnou námietkou, ktorú Brexiteers v Konzervatívnej strane má k dohode dohodnutú pani Mayovou, ktorú poslanci odsunuli na začiatku tohto mesiaca v najväčšej porážke za prítomnú vládu v histórii.

EÚ už povedala, že nezmení právny text dohody.
Pani Fairbairnová povedala, že reakcia podnikov na výsledok utorkového hlasovania by bola jedným z "rastúcich frustrácie a znepokojenia".
Povedala, že parlament preukázal, že existuje "konsenzus proti žiadnej dohode", ale dodal: "Nič nerobí, aby sa nikto nedokázal postaviť na stôl a cíti sa ako nádej, a nie ako stratégia."

mapa

'Zúfalstvo'
Vedúci predstaviteľa CBI uviedol, že podniky v Severnom Írsku boli "veľmi znepokojené" o tom, ako sa udalosti podieľali, a dodal: "Obmedzenie je pre určitý účel."
Jedného dňa by technológia mohla vyriešiť írsky hraničný problém, povedala, ale kým to nebolo možné, museli byť "zavedené iné opatrenia".
Pani Fairbairnová uviedla, že mnohé malé a stredné podniky neurobili nič, čo by sa pripravili na "šok" odchodu z EÚ 29. marca.
"Myslím si, že druh obáv, ktoré majú ľudia okolo prerušenia, je úplne správny," povedala. "V tejto fáze nie je žiadna dohoda jednoduchá."

Stephen Kelly, výkonný riaditeľ výrobného odvetvia Severné Írsko, povedal BBC, že firmy sú "zúfalé a naozaj zmätené" o tom, čo sa deje.
Povedal, že viac ako 90% členov organizácie podporilo dohodu o odstúpení od zmluvy, vrátane spätného zastavenia, a cítili, že "uvoľnili" udalosti v utorok v Parlamente.
Stephen Phipson, výkonný riaditeľ EEF, organizácia výrobcov, vyzval pani Mayovú, aby "potvrdila, že nám nedovolí, aby sme sa presunuli cez útes, v ktorom nie je dohodnutá dohoda".

Brexit: Firmy môžu urýchliť plány bez dohody
4 (80%)1