Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ako recyklovať staré oblečenie?

Keď premýšľame nad odpadom, často si predstavujeme veci, ako sú pomačkané plastové fľaše na vodu, znečistené obaly na potraviny a špinavé plienky – a nie perfektne nositeľný pár riflí, ktorý sa vyhodil len preto, že sa už do nich majiteľ či majiteľka nezmestí.

recyklace


Dokonca aj v prípade starého farebného trička alebo spodnej bielizne  existuje veľa možností recyklácie www.sekacik.sk/recyklacia-starych-veci/ .

V prvom rade by ste mali byť zástancom toho, že ste vedomým spotrebiteľom. To znamená nakupovať oblečenie, o ktorom viete, že ho milujete a budete často nosiť alebo robiť ako ja a kupovať ho z druhej ruky. Je to na hlbšie zamyslenie než len nájsť riešenie, čo robiť so všetkým vašim starým  oblečením – v konečnom dôsledku toto riešenie posúva vaše myslenie k nákupu toho, čo máte radi a čo bude nosiť.

ZNOVU PREDAŤ


Recyklácia oblečenia nemusí nutne znamenať len to, že ho premeníte na niečo nové. Recyklácia môže jednoducho znamenať, že niektoré veci môžu byť použité a milované niekým iným.

Ak máte veci v celkom dobrom stave, skúste ich ponúknuť na internete a niekomu sa možno hodia.

tašky

 
DARUJTE


Ak chcete, aby vaše oblečenie stále žilo, ale nechcete, aby sa zničilo ďalším predajom, darovanie vašich vecí komunitnému centru vo vašom meste, je úžasná možnosť, ako pomôcť ostatným a nevytvárať odpad. Najprv sa však uistite, že veci skutočne  nepotrebujete.


Tiež sa uistite, že veci, ktoré chcete darovať sú v dobrom, nositeľnom stave. Neberte však darovanie oblečenia len ako odovzdanie šatstva, nerobte si z toho odpadkový kôš.

 
UPCYCLE


Staré tričká, bavlnené šaty, nohavice, atď. to všetko sú úžasné čistiace utierky. Ak nechcete opakovane kupovať handry alebo utierky, urobte si svoje vlastné!


Jednoducho rozstrihajte staré oblečenie na štvorce alebo obdĺžniky (alebo päťuholníky, šesťuholníky alebo akýkoľvek iný tvar, ktorý si zvolíte) a použite takto vyrobenú novú šikovnú handričku.

Ako recyklovať staré oblečenie?
4.5 (90%)2